Когато пристигнали, полицаите видели, че всичко изглежда нормално – къщата била спокойна, нямало следи от паника или опасност. Позвънили. Посрещнали ги изненадани родители, които не знаели нищо за обаждането! Оказало се, че детето, което било едва на 5 години, тайно било взело телефона на майка си и се обадило на спешния телефон... защото не можело да премине ниво в играта на таблета си.
А защо решило да се обади точно на полицията? Ами… защото в детската градина тъкмо били учили, че когато някой има нужда от помощ, може да се обади на полицията. И детето решило, че… има нужда от помощ.
Полицаите, макар и изненадани, реагирали с усмивка и обяснили на малкия геймър,
че ако играта е трудна, може би е по-добре да потърси помощ от приятели или родителите си. В края на краищата всичко завършило добре, а полицаите напомнили на детето и родителите му колко е важно спешният номер да се използва само в истински спешни случаи.
У нас телефонът за спешна помощ е 112. Операторът на телефона преценява дали да съобщи на пожарната, на Бърза помощ или на полицията. Какво може да се случи, ако се обаждаме без нужда?
Ами например някъде другаде да има истински пожар, болен човек или престъпление, а екипите да са заети, защото са при нас. За щастие, в този случай недоразумението е било само смешно - но детето вече ще има едно наум.
Много интересно!!?!
Интересно
Беше лесно - въпросите.
Да не използваме телефона за спешни случаи , ако не трябва